این وب سایت به دلیل عدم تمدید حساب کاربری مسدود شده است.

ساخت سایت با سایت ساز سی می پلاس

 وبلاگ آموزشگاه ما


سه مشکل اصلی پیش روی یک زبان آموز

مقالات شنبه، ۱۶ بهمن ۱۳۹۵

سه مشکل اصلي پيش روي یک‌زبان آموز:

The Three Main Problems A Learner faces:

یک- ايجاد شور و هيجان در فراگيري زبان:

همه زبان‌آموزان دوست دارند که به‌خوبی انگليسي صحبت کنند. آن‌ها از اين فکر که قادر باشند «روان» صحبت کنند و با ديگران به انگليسي ارتباط برقرار کنند به هيجان مي‌آيند؛ اما آن‌ها معمولاً توجهي به خود فرآيند آموزش ندارند. در نظر بيشتر زبان‌آموزان، فراگيري زبان انگليسي یک اجبار است – چيـزي که مجبور به انجام آن هستنـد، ولي ميلي به آن ندارنـد. آن‌ها در فراگيري زبان انگليسي هيچ لذتي نمي‌بينند. به‌طور خلاصه، بيشتر زبان‌آموزان دوست دارند که انگليسي صحبت کنند ولي دوست ندارند به فراگيري زبان انگليسي مشغول باشند. اين اولين و مهم‌ترین مشکلي است که پيش روي یک‌زبان آموز قرار دارد، زیراکسی که تمايلي به فراگيري یک‌زبان خارجي نـدارد، آن را به‌خوبی فرا نخواهـد گـرفت. اگـر شما «انگليسي» را دوست نداشتـه باشيـد، «انگليسي» هم شمارا دوست نخواهد داشت!

اگر مي‌خواهيد که زبان‌آموز موفقي باشيد، لازم است که خود فرآيند آموزش را هم دوست داشته باشيد. لازم است که زماني را که صرف فراگيري انگليسي مي‌کنيد، به‌عنوان وقت تفريح يا استراحت خود به‌حساب آوريد. به‌عنوان‌مثال، شما بايد از موارد زير لذت ببريد:

  • خواندن جملات انگليسي و فکر کردن درباره ساختار آن‌ها
  • فراگيري لغات جديد از یک ديکشنري
  • نوشتن یک جمله انگليسي صحيح با کمک گرفتن از ديکشنري، کتاب گرامر و اينترنت
  • تمرين تلفظ اصوات و کلمات انگليسي

به‌طور آرماني، فراگيري زبان بايستي براي شما یک تفريح به‌حساب بيايد. شما بايد خود را یک «زبان‌آموز» قلمداد کنيد – کسي که فراگيري زبان انگليسي را به‌عنوان يکي از فعاليت‌هاي موردعلاقه‌اش انتخاب کرده است.

دو- ايجاد اولين تغيير در زندگي:

تصميم براي فراگيري زبان انگليسي نيازمند ايجاد تغييراتي در زندگي‌تان هست. به‌عنوان‌مثال تصميم مي‌گيريد که هرروز سی دقيقه براي خواندن یک کتاب انگليسي وقت بگذاريد و بر اين تصميم پافشاري مي‌کنيد. ايجاد یک تغيير کوچک ولي دائمي در زندگي راحت نيست، مخصوصاً اگر فراگيري زبان «سرگرم‌کننده» به نظر نرسد. به‌هرحال زبان‌آموزان بايد به خاطر داشته باشند که اگر روزي پانزده دقيقه به مطالعه انگليسي بپردازند، نتيجه بهتري مي‌گيرند تا اينکه مثلاً هر یک ماه یک‌بار، یک روز کامل را به اين کار اختصاص دهند.

سه- ايجاد تغييرات ديگر در زندگي:

اگرچه ايجاد اولين تغيير، خودکار دشواري است، ايجـاد تغييرات بعدي نيـز سخت است. بسياري از زبان‌آموزان اولين گام را برمي‌دارند (مثلاً مطالعه روزانه یک کتاب بـه زبان انگليسي) و همان‌جا متوقف مي‌شوند. آن‌ها خود را درگير فعاليت‌هاي «انگليسي ساز» نمي‌کنند.

یک‌زبان خوب مجموعه‌اي از فعالیت‌ها (خواندن متن، تماشاي برنامه‌هاي زبان‌اصلی، تمرين تلفظ و …) را در اختيار دارد و هرکدام را بر اساس حال و هواي خود انتخاب مي‌کند. یک فعاليت به‌خودی‌خود کافي نيست، زيرا اولاً شما زودتر خسته مي‌شويد و ثانياً به شما طيفي از مهارت‌های زبان ارائه مي‌دهد که نوعاً بسيار محدود است. به‌عنوان‌مثال خواندن متون انگليسي نمي‌تواند تلفظ شمارا تقويت کند، اگرچه مي‌تواند گرامر، دايره لغت و مهارت‌های نوشتاري و درک مطلب شمارا تقويت کند.


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر