این وب سایت به دلیل عدم تمدید حساب کاربری مسدود شده است.

ساخت سایت با سایت ساز سی می پلاس

 وبلاگ آموزشگاه ما


چرا بايد انگلیسی ياد بگيريم؟

مقالات دوشنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۶

چرا بايد انگلیسی ياد بگيريم؟
 Why should I learn English?
 شايد يادگيری زبان انگليسی مهم‌ترین گام در ارتقاء کيفيت زندگی شما باشد. آيا هيچ فکر کرده‌ايد که دسترسی به اطلاعاتی که ديگران از آن بي‌بهره‌اند، چقدر مي‌تواند جالب باشد؟ يا صحبت کردن با افراد جالبی که ديگران نمي‌توانند با آن‌ها ارتباط برقرار کنند؟ يا تحت تأثير قرار دادن اطرافيانتان هر موقع که دهانتان را باز مي‌کنيد؟ و يا پشت سر گذاشتن ديگران با جهش‌های بزرگی که در شغلتان برمي‌داريد؟ شما مي‌توانيد به همه‌ این‌ها برسيد، اگر خوب انگليسی صحبت کنيد.
  •  دسترسی به اطلاعات
  •  گفتگو با ديگران
  •  پیشرفته‌ای شغلی
  •  یادگرفتن انگلیسی آسان است
  • دسترسی به اطلاعات
 
شما به چه چيزی علاقه‌مند هستيد؟ علوم؟ موسيقي؟ کامپيوتر؟ سلامتي؟ تجارت؟ ورزش؟ رسانه‌های امروز – از قبيل اينترنت، تلويزيون و مطبوعات – دسترسی تقريباً نامحدودی را به اطلاعات پيرامون موضوعات موردعلاقه‌تان فراهم کرده است. فراموش نکنيد که ما در عصر اطلاعات زندگی می‌کنيم.
 تنها یک مشکل وجود دارد: بيشتر اين اطلاعات به زبان انگليسی است.
 در اينجا چند مثال از اطلاعاتی که اگر انگليسی بلد باشيد می‌توانيد از آن‌ها استفاده کنيد، بيان می‌شود:
  بيشتر صفحات وب. بيش از یک میلیارد (1.000.000.000) صفحه اطلاعات در اينترنت وجود دارد! اين شگفت‌انگيز است که تنها با یادگرفتن یک‌زبان، به خيل عظيمی از اطلاعات در پهنه اينترنت دسترسی پيدا می‌کنيد.
 کتاب‌ها – در هر موضوعي، از سرتاسر جهان. شما مي‌توانيد کتاب‌هایی با نويسندگان آمريکايی يا بريتانيايی بخوانيد و نيز کتاب‌های ترجمه‌شده از زبانه‌ای ديگر. به هر موضوعی که علاقه‌مند باشيد، مي‌توانيد چيزی به انگليسی درباره آن پيدا کنيد.
 مطبوعات. فقط مجله‌ها و روزنامه‌های انگلیسی‌زبان هستند که به‌راحتی در هرکجای جهان يافت مي‌شوند. شما برای پيدا کردن مجله‌هايی مانند تايم يا نيوزويک مجبور نيستيد خيلی وقت صرف کنيد.
 علوم. زبان انگليسی کليـد دنيـای علم و فن‌آوری است. حـدود ۹۵% مقـالات علمی منتشرشده، به زبان انگليسی است کـه تنها حدود ۵۰% از آن‌ها مربوط بـه کشورهای انگليسي‌زبان (مانند آمريکا و انگلستان) هست.
 گزارش‌ها خبري. شبکه‌های تلويزيونی بين‌المللی ازجمله BBC و CNN را در نظر بگيريد. آن‌ها خبرها را بسيار سريع‌تر و حرفه‌اي‌تر منتشر مي‌کنند. در هرکجای دنيا شما مي‌توانيد به آن‌ها دسترسی داشته باشيد.
 
گفتگو با ديگران
 انگليسی را مي‌توان «زبان گفتگو» ناميد. چرا؟ چون به نظر مي‌رسد همه مردم جهان پذيرفته‌اند که برای گفتگو و ارتباط با يکديگر از زبان انگليسی استفاده کنند.
  حدود یک ممیز پنج دهم یک میلیارد (1.500.000.000) نفر در جهان می‌توانند به انگليسی صحبت کنند. یک میلیارد نفر ديگر هم مشغول فراگيری آن هستند.
 تقريباً همه اجلاس‌ها و مسابقات بين‌المللی به زبان انگليسی برگزار مي‌شود. به‌عنوان‌مثال رقابت‌های المپيک يا جام جهانی فوتبال را در نظر بگيريد.
 سياستمداران کشورهای مختلف از زبان انگليسی برای برقراری ارتباط با يکديگر استفاده مي‌کنند. انگليسي، زبان‌اصلی سازمان‌هایی از قبيـل سازمـان ملل متـحد (UN)، نـاتـو (NATO) و… هست.
 
اگر شما بتوانيد به انگليسی صحبت کنيد، قادر خواهيد بود:
با مردمان سراسر جهان ارتباط برقرار کنيد. مثلاً مي‌توانيد عقايد و نظراتتان را در گروه‌های تبادل‌نظر اينترنتی بيان کنيد. به افراد موردعلاقه‌تان ايميل ارسال کنيد و درباره زندگی و فرهنگشان اطلاعات کسب کنيد.
 راحت‌تر سفر کنيد. به هرکجا که سفر مي‌کنيد مي‌توانيد با ديگران ارتباط برقرار کنيد – انگليسی در بيش از ۱۰۰ کشور جهان مورداستفاده قرار مي‌گيرد. مي‌توانيد آدرس بپرسيد، با افراد مکالمه کنيد، يا… کمک بخواهيد. کسی چه مي‌داند، شايد روزی زبان انگليسی جان شمارا نجات دهد!
 
پیشرفته‌ای شغلی
 اگر خواهان شغل خوبی در زمينه‌های تجاری يا علمی هستيد، از پشت ميز کارتان بلند شويد و همين حالا به فراگيری انگليسی مشغول شويد!
 
دانستن انگليسی به شما اجازه مي‌دهد که:
عبارت «مسلط به زبان انگلیسی» را در رزومه (=خلاصه شرح‌حال و سوابق) خود درج کنيد. بدين ترتيب شانس خود را برای به دست آوردن شغل بهتر و کسب درآمد بيشتر، افزايش مي‌دهيد.
 دانش فنی خود را افزايش دهيد. انگلیسی‌زبان فن‌آوری است، مخصوصاً فن‌آوری‌های تراز بالايی مانند علوم کامپيوتر، ژنتيک و پزشکي. اگر مي‌خواهيد درباره اين علوم مطالعه کنيد، احتمالاً مجبور خواهيد شد از منابع انگليسی استفاده کنيد.
 یک تاجر بين‌المللی باشيد. ايـن بسيار واضح اسـت. تجـارت بين‌المللی تنها بـا زبان انگليسی ميسر مي‌شود. يادتان باشد که در دهکده جهانی به سر مي‌بريد. بنابراين اگر مي‌خواهيد نقشی ايفا کنيد، بايد انگليسی بلد باشيد – تا بتوانيد با تجار ديگر ارتباط داشته باشيد، در اجلاس‌ها و همايش‌ها شرکت کنيد، روزنامه‌ها و مجلات تجاری بخوانيد و….
 دانشجو و محقق بهتری باشيد. مي‌توانيد با دانشمندان کشورهای ديگر مکاتبه کنيد. در همایش‌های بين‌المللی شرکت کنيد و بامطالعه مجلات و کتب، از يافته‌های جديد علمی باخبر شويد.
 
یادگرفتن انگليسی آسان است
 
انگليسی نه‌فقط مفيدترين زبان دنياست، بلکه يکی از آسان‌ترين زبان‌ها برای يادگيری و استفاده محسوب می‌شود:
  الفبای ساده – هيچ نماد يا نشانه خاصی از قبيل ä يا é وجود ندارد.
 حالت جمع آسان – فقط کافی است یک s (يا es) به انتهای یک اسم اضافه شود. (one car, two cars)
 کوتاهی کلمات – اغلب کلمات اصلی کوتاه هستند: run, work, big, go, man و…. کلمات طولانی‌تر هم غالباً کوتاه می‌شوند: fridge=refrigerator, os=operating دستگاه.
 انگليسی همه‌جا يافت مي‌شود: دسترسی به تلويزيون، موسيقي، وب سراچه‌ها و مجلات انگلیسی‌زبان بسيار راحت است. شما مجبور نخواهيد بود فقط از چند کتاب خسته‌کننده آموزشی استفاده کنيد. مي‌توانيد هم‌زمان هم انگليسی بياموزيد و هم از آن استفاده کنيد. بديهی است که بدين ترتيب اشتياق شما برای يادگيری افزايش می‌يابد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر